Tuesday, February 26, 2013

Minu juuksed pärast blondeerimist

Viimased 2-3 kuud on minu jaoks nii kiirelt möödunud, et kohe imelik mõelda, et nädala pärast on juba märtsi kuu käes. Alustasin oma juuste blondeerimisega/salgutamisega samuti 2-3 kuud tagasi ja minu meelest oli see nagu eelmisel nädalal.
Nagu kõik teavad, siis rikub blondeerimine tohutult juukseid. Nii oli ka minul. Esialgu ei saanudki sellest aru, juuksed tundusid endiselt mõnusad pehmed ja kahjustamata. See oli pärast esimest salgutamist. Pärast teistkordset blondeerijaga salgutamist oli tulemus aga nukram. Juuksed hakkasid katkema ja muutusid väga hapraks ning kuivaks. Hetkel on minu juuste seisund täiesti tavapärases olekus (fööni-ning sirgendamata) sellised:


Kuivus ja haprus lausa karjub pildi pealt vastu, kas pole?! Kõige rohkem said muidugi kannatada niigi kõige kuivemad ning õrnemad juukseotsad. Nad ei ole küll otsest lõhenenud, mis oli enne minu täiesti tavaline probleem, vaid katkevad täiesti suvalisest kohast. Hetke olukord on selline:


Nagu näha, siis otsad on taaskord ka üsna hõredaks jäänud, lisaks tohutule kuivusele.
Pärast föönitamist olukord nii hull ei tundu ja pärast sirgendamist tunduvad mu juuksed suurepärases korras. Aga kas ma tahangi jääda oma juukseid kuumtöötlema, et nad ilusad välja näeksid? Ei.

Mida ma olen ette võtnud, et võimalikult vähe oma juukseid kuivatada ning piisavalt niisutada?

1. Ma pesen juukseid nädalas 1-2 korda. Viimati pesin nii harva vist põhikooliaegadel 10 aastat tagasi. See on paari kuu jooksul nii välja kujunenud. Alguses hakkasin üha harvem pesema - üle 3 päeva, siis üle 4 jne. Lihtsalt ei olnud vajadust tihedamini pesta. Nüüdseks saan käia ka 5-6 päeva pärast pesu lahtiste juustega (täna näiteks sai 7 päeva viimasest peapesust ja käisin lahtiste juustega väljas). Suureks abiks on kuivšampoon, mida kasutan ühe pesukorra asemel. Suureks plussiks kuivšampooni juures on selle kohevustandev toime - minu ludud juuksed pole kunagi varem nii kohevad tundunud! Kindlasti on oluliseks ka šampoon, millega pead pesta. Kasutan vaheldumisi Senscience kuivadele juustele mõeldud šampooni ning palsamit ja Elidor platsenta šampooni, palsamit. Ise arvan, et just tänu platsenta šampoonile ei muutu juuksed enam nii ruttu rasuseks.

2. Teen kord nädalas kookosõli maski. Ma peaaegu et kuulen, kuidas juuksed mulle selle eest aitäh ütlevad :) Hetkel tundub, et see on parim niisutaja, mida ma kunagi kasutanud olen. Hoian kookosõli peas umbes tunnikese, kuid võimaluse korral alati kauem (kõige kauem olen hoidnud 4h).

3. Tarbin igapäevaselt vitamiine - A, B - grupi vitamiine, C-, E- ja K- vitamiine. Lisaks rauda, aminohappeid, magneesiumi, kaltsiumi, kaaliumi ja fosforit. Seda kõike saan klorella pulbrist (mille kohta kirjutasin SIIN) ning nisuorase pulbrist, mille kohta tuleb ka lähimal ajal postitus. Olen enam kui kindel, et tänu neile pulbritele on mu juuksed viimaks üsna hästi kasvama hakanud - võrreldes eelnenud aastatega. Näen seda just tänu juuksevärvi väljakasvule. Lisaks usun, et need aitavad kaasa ka sellele, et juuksed enam nii kiirelt mustaks ei lähe.

4. Kasutan pärast juuste pesemist niisutavaid tooteid - Chantal Sessio sprei (millest kirjutasin SIIN ja millega ma endiselt väga rahul olen).

Lisaks kõigele ei hoolda ma oma juukseid üle - olen loobunud kasutamast mitut hooldustoodet korraga. Varem spreitasin oma juukseid pärast pesu vähemalt kahe kuni kolme tootega, nüüdseks on alles jäänud vaid üks (lisaks kuumakaitse, kui juukseid föönitan). See aitab kindlasti kaasa sellele, et juuksed püsivad kauem puhtad, mis tähendab omakorda seda, et ma ei kuivata neid sagedase pesuga.

Olen näinud mõnes artiklis väidet, et tihe pesu ei kahjusta/kuivata juukseid, see olevat vaid müüt. Mina aga mõtlen nii, et iga kord pärast pesu tunnen ma, et nahk on kuiv ning kisub - tuleb kreemitada. See tähendab aga seda, et sama toimub juustega, lihtsalt ma ei tunne otseselt seda ebameeldivat kuivuse tunnet oma juustes. Seega minu arvamus jääb samaks - sagedane peapesu ei ole mu juustele kohe kindlasti kasulik! Ja kokkuvõttes loeb ju enda kogemus :)

K.

9 comments:

Miss K said...

hei!
mis selle kõige viimasel pildil oleva musta koti mõõdud on?

Kristiina said...

Hei! Alumine äär 37cm, kõrgus 27cm ja põhja laius on 18 cm

Epp said...

tsau! palun pane siia kommentaaridesse oma facebook, et siis oleks minul lihtsam sinuga kontakteeruda kottide suhtes! :)

Kristiina said...

http://www.facebook.com/kristiinakerms

Marjanne said...

Väga rõõmustav uudis, et keegi müüb ka ilme hingematva juurdehindluseta. Tubli oled :)

Kristiina said...

Mõtlen nii, et ise ju ka ei tahaks osta suure protsendiga midagi, seetõttu ongi hinnad mõistlikud :)

Anonymous said...

Kas ülevalt kuuenda (beež) jaki mõõte saaks? :)

Kristiina said...

Ikka!

S-suurus:
Varrukas: 53cm
Rind: 84cm
Kogupikkus: 54cm-66cm

M-suurus:
Varrukas: 54cm
Rind: 84cm
Kogupikkus: 56cm-68cm

L-suurus
Varrukas: 55cm
Rind: 90cm
Kogupikkus: 58cm-70cm

Ja materjal on 95% polüester, 5% spandex (elastaan)

Today´s Favorites said...

Väga põnev oli lugeda kuidas oma kuivi juukseid hooldad. Mitmes kohas oli äratundmisrõõmu: ka mina teen 1x nädalas kookosrasvaga maski ning hoian maski lausa öö otsa peas. Tulemus on väga positiivne - juuksed on selgelt niisutatumad kui varem.

Igatahes tore lugemine :)

Tervitustega,
Today´s Favorites / www.todaysfavorites.com