Kodused juuksemaskid

Siit lehelt leiad kõik minu proovitud juuksemaskid, mis valmistatud kodustest komponentidest.

SIBULAMASK JUUSTE VÄLJALANGEMISE VASTU

Vaja läheb: 1 suurem sibul, omal valikul õli (oliiviõli, kookosõli, jojobaõli vm).
Riivi või haki sibul väikesteks tükkideks ning aseta kaussi. Pressi sibulatükkidest välja võimalikult palju mahla ja sega juurde 2spl õli. Määri saadud segu juustesse, kata kile ning rätikuga ning lase mõjuda miinimum 30min. Maski võib peas hoida ka terve öö. Pese juukseid šampooniga. PS! Pärast sibulamaski tegemist on juustel paar nädalat märjaks saades sibula lõhna tunda!


KOOKOSÕLI MASK

Määri kookosõli kogu juuksepikkusele, kata kile ning rätikuga ning lase mõjuda miinimum 30min. Kuivade juukseotste puhul pööra erilist tähelepanu otste niisutamisele. Kõõma korral masseeri kookosõli tugevalt peanahka. PS! Kookosõli sobib ka kuivade juuste niisutamiseks - pärast juuste kuivamist. Sel juhul tuleb aga kogusega väga ettevaatlik olla!


MEE-OLIIVIÕLI-BANAANI MASK


Vaja läheb: 3spl oliiviõli, 2spl mett, 0,5 banaani, blender/mikser.
Blenderda/mikserda komponendid ja määri ettevaatlikult pähe. Mask on väga vedel, seega tuleb ettevaatlik olla! Kata juuksed kile ning rätikuga ja hoia peas miinimum 30min. Pese pea šampooniga. PS! Šampoon määri pähe ENNE kui juuksed dušši all märjaks teed! Nii tuleb mesi kergemini juustest välja!


OLIIVIÕLI, JOJOBA ÕLI, MANDLIÕLI MASK

Sega kõik õlid kokku, ca 1spl igast õlist. Määri kogu juuksepikkusele. Kui sul on kuiv peanahk või probleeme kõõmaga siis pööra erilist tähelepanu peanahale ja masseeri mask korralikult sisse - jojoba õli aitab kuiva peanaha vastu! Jojoba õli on ka suurepärane abimees värvitud ja kahjustatud juuste korral. Oliiviõli on kui klassikaline niisutaja ning mandliõli sisaldab juustele vajalikku E vitamiini, andes neile ilusa läike. PS! Mandliõli kasutatakse ka juuksekasvu tõhustajana!

No comments: